modüler stand görseli

Modüler Fuar Stand malzemeleri Nelerdir?

Fuarlarda yer alan standlar ürünlerin tanıtımı açısından oldukça önemli olmaktadırlar. Fuar alanına kurulumu yapılacak standın hem tasarım açısından estetik olması gerekmekte hem de tanıtımda öne çıkaracak ürünleri sağlamlıkla taşınması gerekmektedir. Fuarlarda en fazla tercih edilen standlar, ahşap stand ve modüler stand olmaktadır. Modüler fuar standı fuarlarda birçok katılımcı firmanın tercih ettiği standlar olmaktadır.

Kullanışlı olması bakımından ve ideal süre zarfında rahatlıkla kurulum yapılabilmesi bakımından genellikle firmaların ilk tercihi olmaktadır. Katılımcıların fazla olduğu ve alan kullanımının kısıtlı olduğu kalabalık fuarlarda, küçük ve oldukça kullanışlı olması bakımından firmalar modüler fuar standları ürün tanıtımı yapmayı tercih etmektedir. Kullanışlı olmasının yanı sıra modüler standın tasarımında kullanılan yapı malzemeleri gereğince hem estetik bir görünüm hem de sağlam ürün elde edilmektedir.

Modüler Fuar Stand Tasarımı Nasıl Yapılır?

Birçok Fuarda yer alan ve en çok tercih edilen modüler standlar; sunta, suntalam MDF, mdflam ve highglass gibi malzemelerden üretilmiştir. Bunların yanı sıra tasarımın içeriğine göre cam ve çelik materyallerden ekleme yapılmaktadır. Fuar da yer alacak olan modüler fuar standları, katılımcı firmanın tanıtacağı ürün hakkında ve istenilen özellik doğrultusunda gerekli malzemelere yer verilerek ideal bir tasarım yapılacaktır.

Birçok firmanın modüler stand seçmesinin sebebi, tasarımı gereğince hem şık olması hem de kullanılan yapı malzemeleri gereğince dayanıklı olmasıdır. Herhangi bir olası durumlarda dış etkenlerden olumsuz olarak etkilenmeyen modüler fuar standları nem ve sıcaklık vb. olaylara karşı oldukça dayanıklıdır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda ve mekâna uygun şekilde farklı farklı modüler fuar standı tasarımı yapmak mümkündür.

İdeal Modüler Stand Tasarımında Bulunması Gereken İçerikler Nelerdir?

Fuarlarda birçok ürün tanıtımında yer alan modüler standların bünyesinde bulunması gereken içerikler projeye göre farklılık göstermektedir. Birbirinden farklı fuarlarda değişik ürün tanıtımlarında kullanılan modüler standların içerikleri malzemeye göre farklılık göstermektedir. Genellikle en çok tercih edilen modüler stantlar kullanılan içerikler ve materyaller aşağıdaki listede yer almaktadır.

  • Ürünün amacına ve projeye uygun zemin kullanılması gerekmektedir. Halı, parke, yükseltilmiş zemin vb. malzemelere yer verilmelidir.
  • Modüler standlarda yer alan LED TV, video slayt oynatıcı ve ses- görüntü sistemleri için teknik ekipmanların tasarımda yer alması gerekmektedir.
  • Fuarda bulunan standın ürünün tanıtımının yapılabilmesi adına dijital baskı afiş ve görsel materyaller ile reklam içerikleri barındıran özellikle olması gerekmektedir.
  • Bir modüler fuar standında boya rengine, ışıklandırmalar ve görsel sunum için teknolojik cihazlarla yer verilmesi gerekmektedir.

Modüler Fuar Standı Fiyatları Nelerdir?

Birçok alanda düzenlenen rakip ve aynı sektörde yer alan firmaların bulunduğu fuarlarda kaliteli ve göz alıcı stand tasarımları tercih edilmektedir. Birçok firma alanın büyüklüğü açısından ve ürünün yeterli sunumu açısından en verimli olan modüler standı tercih etmektedir. Modüler standlar, kolay kurulumu dayanıklı yapısı ve şık tasarımı gerekçesiyle ülkemizde ve dünyada firmalar tarafından oldukça rağbet gören standlar olmayı başarmıştır. Gerek kullanılan malzeme sebebiyle gerekse pratik kurulum özelliği sebebiyle oldukça tercih edilen modüler standların fiyatları, alana ve içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. Fuarda standın yer aldığı alanın büyüklüğü, kullanılması gereken donanımsal ve teknik malzemeleri göz önünde bulundurarak fiyat hesaplaması yapılmalıdır. Genellikle modüler standların fiyatı ortalama olarak 12m² büyüklüğü 2500 TL olmaktadırlar. Hem kiralama olarak hem de özel tasarım olarak tercih edilen modüler standların fiyatları ortalama ve kullanılan malzemeye göre belirlenmektedir. Özel tasarım olarak seçilen modüler standların fiyatları, kiralamaya kıyasla daha pahalı olmaktadır.

Tavsiye Edilen Yazılar